Domů / Novinky / Design ovládl i letošní podzim

Design ovládl i letošní podzim

Design ovládl i letošní podzim    Sotva se mnozí milovníci designu a módy vzpamatovali z Designbloku, Prague Design and Fashion Weeku, jen o několik dní později následovala další velká designová akce letošního podzimu - Czech Design Week 2016. Následující článek přináší krátké ohlédnutí za jedním z „nej“ design projektů, jehož jsme se zúčastnili v roli vystavujících.

Šňůru největších designových událostí letošního podzimu odstartoval na holešovickém výstavišti Designblok, Prague Design and Fashion Week, který probíhal od 27. do 31. října. Tento festival designu a módy z celé Evropy vznikl již před sedmnácti lety a kromě proslulých návrhářů, jakými je třeba Liběna Rochová nebo Maxim Velčovský, představil také experimentální tvorbu mladých designérů a seznámil návštěvníky s novými trendy.


zdroj: designblok.cz

Pořádná dávka designové inspirace byla naservírována také všem návštěvníkům druhého ročníku Czech Design Week, jehož součástí jsme mohli být i my. Dostalo se nám výsady zúčastnit se této přehlídky českého designu v roli vystavovatelů, a tak jsme při této speciální příležitosti reprezentovali náš „art concept store“ DioArt s vybranými designovými kousky šperků spolu s originálními obrazy z naší galerijní nabídky.
 

Elarte.cz      Elarte.cz
                                                                                   -zdroj: elarte.cz                                                      - zdroj: Czech Design Week,
                                                                                                                                                              foto: Zuzana Markéta Macková

 

V období 4. – 13. listopadu hostily prostory pražského obchodního domu Kotva umístěném na nám. Republiky festival Czech Design Week 2016. Tři patra budovy označované někdy také jako perla brutalismu se proměnily v přehlídku čtyř desítek českých nezávislých tvůrců. Myšlenkou festivalu odehrávajícího se přímo mezi obchody je prezentovat tuzemský design a hledat nové talenty. „Chceme dát příležitost českým designérům a toho nejzajímavějšího z nich ve finále ocenit,“ konstatuje jeden ze zakladatelů a organizátor projektu Tomáš Holý.


- zdroj: Archiv Czech Design Week
 

I na letošním Czech Design Week byly k vidění ty nejpozoruhodnější kousky českého designu, jako např. nevšední nábytek z popelnic, designové boty inovované české značky, jedinečná zrcadla Patrika Proška a mnohé další. Zajímavostí přehlídky byl rovněž oceňovaný start-up, který vyvíjí digitální komiks, který je interaktivně propojený s hudbou. Připraven byl také pestrý doprovodný program v podobě přednášek, diskuzí či komentovaných prohlídek, které zavedly diváka do míst, jež nebývají běžně dostupné. Festival letos přilákal několik tisíc návštěvníků. Vizí pořadatelů do budoucna je založit Czech Design Week více kooperačně a spolupracovat i s mimo pražskými městy a zapojit se do mezinárodního kontextu.

Elarte.czElarte.cz
- zdroj: Archiv Czech Design Week

.

Publikovala: Zuzana Bílá