Domů / Novinky / Světové trendy 2016/ 2017 ve vánoční výzdobě

Světové trendy 2016/ 2017 ve vánoční výzdobě

Světové trendy 2016/ 2017 ve vánoční výzdobě     Jestli si stejně jako loni lámete i letos hlavu s tím, jakou vánoční výzdobu použít na zvelebení svého domova, následující článek vám poskytne zajímavou inspiraci a tipy na trendy pro slavnostní dekorování interiéru, které vévodí letošní sezóně 2016/ 2017.

Už víte, jaké aranžmá bude vévodit vaší slavnostní výzdobě na letošní Vánoce? Že ne? Tak se nechejte inspirovat aktuálními trendy 2016/ 2017a vneste do svého bydlení závan čerstvého stylu. Jako dominantní prvky ve slavnostní výzdobě, která je letos skutečně „in“, se objevují motivy surrealistických laboratoří, pokladů ve stylu „boho“, interiéry pojaté jako harmonie klidu a s hravými možnostmi. Každý z těchto trendů může být realizován mnoha odlišnými způsoby, které jsou podmíněny individuálnímu vkusu každého z nás.

 

INTERIÉRY ALA „SURREALISTICKÁ LABORATOŘ"

Bizarní tvary, syntetické barvy a futuristické pojetí – to vše spolu vytváří úchvatné dekorativní efekty, které stojí někde na pomezí mezi sci-fi (coby inovativní technologií) a oslavou či veselím (jako projev tradičního umění a řemeslné práce). Takovýto futuristický scénář je doprovázen umělými až téměř toxickými barvami, dotvářen vzrušujícím pozlátkem, třpytkami a nápaditou hrou světla se spoustou transparentních materiálů a nechybí ani odstíny chladné modré a šedé.
 

Vánoční dekorace
- zdroj: messefrankfurt.com
 

NEBOJTE SE „BOHO" POKLADŮ

Okázalé materiály, barvy i vzory evokující k přírodě, které kombinují vášeň k dekoracím a luxus se zalíbením pro jednoduchost a přirozenost. Designy dekoračních předmětů v „boho" stylu znázorňují výrazné květiny, květy a lístky, jež evokují éru síly květin. Paleta barev zahrnuje dýňově žlutou, hráškově zelenou a barvu červené řepy, které jsou propojovány se smyslnými zemitými odstíny, jakými je jílová, světle mramorová a tmavě břidlicová. Použitím těchto barev v interiéru je zdůrazěno přírodní kouzlo krajiny.
 

Vánoční dekorace

 

ATMOSFÉRA POKLIDNÉ HARMONIE

Jednoduché, nevzorované materiály, hladké povrchy a neutrální tóny oslavují krásu minimalismu. Nejsou zde zastoupeny žádné složitosti nebo přehnanosti, které by narušovaly jednoduše pojatou, příjemnou atmosféru. Na tomto principu výběr barev zahrnuje jasné, neutrální tóny – od světlých a tmavých odstínů šedé až po teplé tóny bílé v tzv. sloní kosti, dále je to vanilková a medová.
 

Vánoční dekorace

 

NEOTŘELÉ, HRAVÉ MOŽNOSTI

Interiérové kousky ve vintage a retro stylu spojované k aspektům moderního designu povznesou každý den na vskutku mimořádnou úroveň. V tomto pojetí se objevují neobvyklé a nekonvenční motivy a obrázky, které často nemají žádné zřetelné spojení s Vánocemi. Naopak klasické vánoční motivy a designy jsou pojaty novými, netradičními cestami, a vytváří tak originální efekt v interiéru. Barevná škála přechází od borovicově zelené, tmavě modré, korálové a pastelově oranžové, do šedé, pískové a tmavě hnědé.
 

Vánoční dekorace

 

Načerpejte inspiraci naším výběrem oblíbených stylových kousků z našeho e-shopu, které jsou skladem ihned k dodání, a udělejte si ty letošní Vánoce opravdu nezapomenutelné!
 

Elarte
- zdroj: elarte.cz

Publikovala: Zuzana Bílá