BOHO STYL

Možná nejste příznivcem minimalismu. Možná se vám nelíbí čisté černobílé interiéry. Možná kolem sebe potřebujete barvy, přírodní materiály, orientální i geometrické vzory, nevšední dekorace a umělecká díla. Možná jste milovníkem „boho“ stylu! Jeho hlavními znaky je nespoutanost, hravost, mixování materiálů, pestré barvy a vlastně to, že nemá žádná pravidla.

BOHO STYL

Kombinujte staré s novým a vytvářejte jedinečné kombinace, které tak jednoduše vystihnou právě vás samotné. Volnost a atmosféra bezstarostnosti. Sám název napovídá, že takový domov bude pro všechny volnomyšlenkáře a bohémy, kteří nepotřebují čisté linie, ale hledají spíše pohodlí a atmosféru.

Máte pocit, že tohle je něco pro vás? Pak čtěte dál a my vám ukážeme jak na to.

Dekorace

Dekorace jsou tou nejzábavnější částí interiéru – drobné detaily tvoří jeho celek. Smysl pro humor a pro detail vnesete do svého domova umístěním drobných dekorací ve zlaté barvě. Tento obrovský trend začal už před několika lety, kdy všechny severské interiéry ovládly zlaté ananasy. Exotika a zlatá barva zůstává a letošní sezóna je obohacena o pávy, palmy, třešně, ale i ananasy v jiných podobách. Umístěte je zdánlivě náhodně na malý odkládací stolek, mezi knihy do knihovny nebo na okenní parapet mezi květináče. V bohémském stylu platí čím víc, tím líp.

V nové kolekci Bloomingville najdete stylové dekorace, kterými nenuceně a přirozeně vnesete kousek boho stylu i k vám domů. Nebojte se experimentovat, doplňky v bohémském stylu si budou dobře rozumět i s interiérem v nordic stylu.

Vzory

Kožešiny, vysoké koberce, polštáředeky jsou nezbytnou součástí boho interiérů. Koberce s vysokým vlasem jsou inspirovány tkanými koberci z Maroka nebo etno stylem. Právě proto se tak hodí pro bohémské bydlení.

Využijte geometrické i etno vzory, originálně nepravidelné vzory. A položte je vedle sebe. Že bude jiný vzor na polštáři a jiný na dece nebo přehozu? Nevadí, o to právě jde. Jediné co se pokuste dodržet, je aby se k sobě hodily barevně.

Materiály

Nejdůležitější roli hrají přírodní materiály. Dřevo, kov, sklo, ale i bavlna, len a vlna. A jestliže jsem už na začátku psala o tom, že boho styl nemá žádná pravidla, tak tady je ta správná doba, kdy se můžete neomezeně vyřádit a kombinovat zdánlivě nekombinovatelné. Nezapomínejte, že chladný kov vyvažuje teplé dřevo.  Mě osobně nejvíce baví mixování různých struktur materiálu. Třeba hladké a jemné hedvábné polštáře a hrubé vlněné deky.

Barvy

Čistě bílý interiér s přírodními tóny nebo severský černobílý mají své kouzlo. Ale nejsou pro každého. A je to dobře, protože pak by všichni bydleli stejně a rozmanitost je přece obohacující. Každý interiér si zaslouží barvy. Tomu bohémskému nejvíce sluší teplé barvy – využijte odstíny červené, vínové, purpurové, oranžové, žluté a zlaté. Vychází to i z toho, že většina těchto interiérů je inspirována místy, které jsou většinu roku zalité sluncem – Californie, Maroko, Španělsko, Mexiko. I proto jsou tak oblíbené. Protože když se doma obklopíte teplými barvami, květinami a zlatými palmami, uvidíte, jak se vám začne žít jinak. Tak nějak útulněji.

Jedním z posledních trendů v interiérových dekoracích a doplňcích je žíhaná keramika a la 70. léta. Nádherné žíhané barvy se dostaly i na několik kousků z jarní kolekce Bloomingville. Převažují teplé zemité tóny, jako hnědá, zlatá a rezavá. Pořiďte si třeba krásnou vázu Paula, která bude ozdobou sama o sobě. A co teprve když do ní dáte krásné barevné květiny.

Květiny

Květiny jsou samostatnou kapitolou pro bydlení v boho stylu. Snad pro tu jeho volnost a přirozenost. Květiny a jejich zelená barva jsou znakem života. Zapomeňte ale na obyčejné keramické květináče a využijte pro ně různé proutěné košíky a jiné neobvyklé nádoby. U velkých květin sáhněte pro stylové přírodní koše, které skvěle zapadnou do celkového stylu interiéru.

Doufáme, že jsme vás naším článkem inspirovali, a že nyní upustíte uzdu své fantazie a s radostí se pustíte do vytváření vlastního jedinečného bydlení. Třeba právě v oblíbeném boho stylu.

Publikovala: Petra Zítková

 

 

Naposledy přidané

Nahoru