❀ Nákupy OnaDnes  sleva -21 % na vše s kódem: ONADNES2024 

HELLO SPRING – LIFESTYLE TIPY NA PROBUZENÍ PO ZIMNÍM SPÁNKU

Tentokrát jsme zabrousili do lifestyle. Tipy naší redakce na jarní vychytávky a energy booster.

HELLO SPRING – LIFESTYLE TIPY NA PROBUZENÍ PO ZIMNÍM SPÁNKU

Když jsem uvaživala nad tématem článku pro tento týden, uvědomila jsme si, že jindy akční Elarte tým tak nějak postrádá jindy sršící elán. Při ospalé cestě do práce jsem se zaposlouchala do vstupu moderátora rádia. Řeč byla o jarní únavě (u citlivějších jedinců „jarní depce“). Tento článek netradičně zaměřím na lifestyle. Věřím, že striktní fanoušci designu odpustí troufalost.

Jarní únavu připisuju, dle mého, následujícím faktorům:

  • změna na letní čas, o hodinu méně spánku (so sad) – to samozřejmě berte s nadsázkou, nicméně přeci jen, jedná se o změnu, na kterou si musíme zvyknout
  • vyčerpání organismu po dlouhém období bez slunce a vitamínu D & obávaný čas alergiků
  • velká očekávání – zabíhám zde lehce do psychologie. Jaro je ve znamení změn, rozkvětu, rozpuku. A co my? Cítíme se unavení, žádné zásadní změny se nekonají, život tak nějak dále pluje a zde se vybízí prostor pro zmíněného strašáka „jarní depku“.

Pojem „jarní detox“ na nás volá ze všech stran. My se ale rozhodli pojmout jej globálněji – jako očistu těla, ale i ducha. Náš energy booster program jsme nazvali HELLO SPRING.

1. ÚNAVA Z TĚLA VEN

Možná spa & wellness přiřazujete spíše k zimním měsícům. Zkušení vyznavači saunování mi snad dají za pravdu, že jaro je ideální moment vypotit ze sebe všechny usazené neduhy. Posílená imunita nám rovněž bude dobrým pomocníkem proti nevyzpytatelnému jarnímu počasí. Ale vraťme se od lifestylu zpět k designu. Tento týden nám dorazila nová značka eco kosmetiky a spa doplňků Meraki. Dánové mají skutečně vrozený cit pro harmonii s přírodou. Ta se promítá i do řad produktů Meraki – přírodní materiály i vonné esence, účinné výtažky z rostlin, jemná péče o citlivou pokožku notují s minimalistickým skandinávským stylem. 100% přírodní vonné svíčky, ručně vyrobená mýdla s jemnou parfemací i drobné doplňky do koupelny dokáží proměnit koupelnu v místo odpočinku a relaxace, stejně jako povýšit wellness procedury na novou úroveň.

2. ZELENÁ PRO VAŠI SMYSLY

Jaro bez zelené barvy, jako by neexistovalo. Zelená se vše kolem a je to neskutečně příjemná změna pro naše oči i psychickou pohodu! Barvy v přírodě ale nejsou nahodilé. Mnohé zelené potraviny jako Matcha, zelený ječmen, spirulina a další řadíme mezi tzv. „superfoods“. Zelená smoothie jsou výborným ENERGY BOOSTER.

Pozn. redakce: U nás v kanceláři si je dopřáváme (nejen) ráno ve stylových sklenicích se slámkou od Cookut. Každý jsme si ozdobili své brčko washi páskou, a tak vznikla Elarte kreativní díla :-)

Zelená by měla dominovat v celé vaší kuchyni. Nejen dámskou část našeho osazenstva nadchl cool popisovatelný květník Name it. V nabídce pro vás máme celý home herbalist starter pack.

3. PITNÝ REŽIM

Voda je život. Problém je, že v pracovním shonu na ni zapomínáme. Naše rada zní - proměňte rutinu v zážitek. Zkrátka udělejte si to hezké. V kanceláři je docela fajn vytvořit „vodonosičův“ rozpis. Kdo má v daný den službu, připraví ráno karafy s vodou a ovocem každému z kolegů. Hned se pitný režim lépe dodržuje, když máte milý servis.

4. VYRAZTE DO PŘÍRODY HLEDAT VITAMIN D

Slunce a spánek jsou lékem na všechny nemoci a chmury. Ať už holdujete turistice, cyklistice či lezení na příkré srázy, bude vaše dobrodružství o to veselejší, budete-li mít s sebou dobrého parťáka. O láhvích 24Bottles jsme vám již vyprávěli. Recyklovatelné láhve z kvalitní oceli jsou extra lehké (500 ml láhev váží pouze okolo 100 g), odolné, některé dokonce i s termo schopností a především – jsou naprosto cool!

Takže za nás – HELLO SPRING!

 

Publikovala: Tereza Vojacek

Naposledy přidané

Nahoru