❀ Slavíme 8. narozeniny! ❀ Sleva na vše -20 %  Objevujte zde →

Marimekko

Ikonická finská značka Marimekko byla založena v roce 1951. O vznik se zasloužila výjimečná a velmi uznávaná dáma na poli finského designu – Armi Ratia. Značka Marimekko je známá pro vysoce kvalitní módu, bytové textilie a doplňky. Dnes tradiční vzory této finské designové ikony zdobí nespočet domácností v samotném Finsku a doslova po celém světě.

Marimekko

Od samotného počátku dávala značka prostor odvaze a inovaci mladých talentovaných designérů. Dnešní designéři Maija Loekari, Carina Seth Andersson a Sami Ruotsalainen navazují na jedinečný odkaz a silnou tradici, kterou vytvořily legendární finské designérky Maija Isola a Annika Rimala. Vůbec pravděpodobně nejznámější je vzor Unikko, který vytvořila zmiňovaná Maija Isola. Klasický květinový motiv vlčího máku, zdobí statisíce domácností po celém světě již od roku 1964. Vzor vznikl z neuposlechnutí zadání jako vzdor a napříč tomu se stal nejpopulárnějším vzorem od Marimekko vůbec.

Srdcem textilního designu značky Marimekko je vlastní textilně-tiskařská továrna přímo ve Finském hlavním městě, v Helsinkách. Zde se ročně zpracuje více než milion metrů látky ročně. Od samého začátku značku reprezentují živoucí barvy a tradiční květinové, pruhované či kárované vzory, které odkazují na silně umělecký odkaz této populární finské designové značky.

My v Elarte jsme hrdí, že vám nyní můžeme nabídnout vysoce kvalitní výrobky od skandinávské značky, která se může pyšnit nesmírně bohatou historií a originálním charakterem, pro něž jsou její výrobky vyhledávané designovými nadšenci po celém světě. Objevte s námi kouzlo finské značky Marimekko.

Nahoru